Kamis, 05 Januari 2017

Rental Mobil Malang di NAYFA Trans

Rental Mobil Malang di NAYFA Trans Si amerikanët goditur në rrugë këtë verë, shumë do të përzënë makina me qira në pjesë të tjera të vendit ose të botës. Ndërsa makina me qira mund të jetë i përshtatshëm, shpenzimet e ndërlidhura janë shpesh konfuze. Këtu është një vështrim në gabimet e makinave me qira që mund t'ju kushtojë të holla - dhe si për të shmangur ato.

Blerja sigurim ekstra ju nuk keni nevojë. Nëse keni vetë politikën tuaj të sigurimit auto, ajo mund të mbulojë dëmtimin përplasje dhe përgjegjësi personale për përdorim të përkohshëm të një makinë me qira (por nuk ka gjasa një kamion në lëvizje). Dhe në qoftë se ju përdorni një kartë krediti për të librit dhe të paguajnë për makinë me qira, ajo mund të sigurojë mbulimin goditjes mesme. "Mbulimi Kartë krediti do të fillojë në për çdo gjë politika juaj personal nuk mbulon, dhe ju nuk keni nevojë të paguani deductible tuaj", thotë Brian Karimzad, drejtori i MileCards.com, një shpërblimet e udhëtimit website krahasim card. "Kontrolloni në se para se me qira një makinë, dhe ju mund të jetë në gjendje të bjerë se mbulimi me qira kundër makinave." Nga ana tjetër, në qoftë se ju nuk keni vetë politikën tuaj auto, ose ju jeni të shqetësuar në lidhje me rritjen e mundshme të primit duhet ju duhet të paraqesë një kërkesë me politikën tuaj auto, sigurimit të kompanisë të makinave me qira mund të ketë kuptim. Rental Mobil Malang di NAYFA Trans

Marrë me qera nga një aeroport. Marrë me qera nga një aeroport shpesh do të thotë shpenzimet e aeroportit. Për të shmangur këto tarifa dhe ndoshta qese kursimeve shtesë, Teri Gault, CEO i TheGroceryGame.com dhe autor i "Shop Smart, Bleni më Shumë," sugjeron zgjedh një shërbim të makinave me qira larg nga aeroporti. "Shumë zyra off-aeroport me qira të sigurojë transportin për në dhe nga aeroporti," thotë ajo. "Dhe kjo mund të jetë më i përshtatshëm se prenotim në aeroport dhe ka për të marrë një anije makinë me qira dhe që kanë të bëjnë me turma të mëdha."

Jo pazar rreth. Normat e makinave me qira mund të ndryshojnë në varësi të kompanisë apo sasinë e kohës të çojë, kështu që paguan për të dyqan rreth në vend që të marrë një qasje "one-dhe-bërë". Faqet e internetit të tilla si CarRentalSavers.com dhe AutoSlash.com ju lejojnë për të dyqan krahasim në mes të kompanive me qira dhe të kërkoni për kuponat. AutoSlash do të gjurmojë edhe normat e tuaja me qira dhe rebook për ju, nëse norma e bie. Nëse jeni duke planifikuar për të përzënë distanca të gjata, kontrolloni për kapele kilometrazhin. "Shumë kompani me qira ofrojnë milje pakufizuar për periudhën e makinave me qira, duke ju lejuar për të përzënë makinën sa më shumë që ju dëshironi, pa u përballur me tarifat shtesë", thotë Angie Hicks, themelues i AngiesList.com. "Por të tjerët vlerëson taksat shtesë për të tejkaluar një maksimale ditore kilometrazhin. Nëse ju merrni me qira një makinë, sidomos për një periudhë më shumë se disa ditë, sigurohuni që ju keni milje pakufizuar ose milje mjaftueshme për të mbuluar udhëton tuaj. "Kur zgjedh midis një qira me milje të pakufizuar dhe një qira më të lirë me një kapak kilometrazhin, ju mund të dalë përpara me ish.

Parapagimi për gazin. Parapagimi për gazin mund të duket i përshtatshëm (i cili dëshiron të planifikojnë kohë shtesë për një gropë të ndaluar në rrugë për një fluturim në mëngjes herët?), Por kjo do të thotë që ju do të paguani për një tank të plotë të gazit, edhe nëse ju kthehet me tank gjysmë e plotë . "Është më mirë për të mbushur veten që ju zakonisht mund të gjeni çmimet më të lira të gazit në një stacion afër gjithsesi", thotë konsumit dhe para për të shpëtuar ekspert Andrea Woroch. "Por mos harroni për të mbushur atë për shkak se kostoja për të bërë këtë, pasi drop-off mund të jetë një total gris-off." Të jeni të sigurt në krye off gazit, për shkak se disa kompani do të marrë pagesën nga ju edhe në qoftë se matës gazi është vetëm një fije floku larg nga ku ajo duhet të jetë.

Paguar ekstra për GPS ose një vend makinë. kompanitë e makinave me qira janë të lumtur për të marrë pagesën nga ju shtesë për pajisje si një GPS ose fëmijës makinë vend. Por si Woroch vë në dukje, një GPS mund të kushtojë një shtesë $ 10 në ditë ose më shumë. "Përdorimi smartphone tuaj kur është e mundur, ose udhëzime të shtypura duke qendër falas biznesi hotelit tuaj," thotë ajo. Nëse ju keni një GPS portativ ju mund të dal në valixhen tuaj dhe të përdorin në udhëtimin tuaj, mos harroni për të hequr atë nga makina me qira në kthimin tuaj. Sipas Sarah Schlichter, redaktor i lartë i IndependentTraveler.com, shumë kompani ajrore do t'ju lejojë për të kontrolluar një vend makinë apo e përdorin atë në aeroplan për të lira, kështu që ju nuk duhet të paguajë ekstra për të përdorur një nga kompania juaj me qira e makinave.

Nxiton përmes inspektimit. Tërësisht të inspektojë makinën tuaj me qira para se me makinë larg. Përndryshe, ju mund të jetë i ngarkuar për shkatërrimin ju nuk e shkaktojnë. "Shumica e flotës e makinave me qira janë mbajtur meticulously, por dëmet si gërvishtjet ose nxënësve në trup ose derdhjet, njollat ​​apo lot në të brendshme mund të shkojnë pa u vënë re", thotë Hicks. "Nëse ju shihni ndonjë veshin, dëmtimin ose defekt gjatë inspektimit, sigurohuni që ju menjëherë të bëjë kompania vetëdijshëm -. Ose ju mund të përfundojë duke paguar për atë" Kurrë mos supozojmë se një ding është shumë e vogël për të garantuar të përmendet apo se kompania e makinave tashmë e di në lidhje me dëmin. Në qoftë se kjo nuk është e shënuar në formularin kusht makinave, flasin.

Duke u kthyer një makinë vonë. Shumica e kompanive të makinave me qira të ngarkuar me norma të përditshme në bazë të periudhave 24-orëshe. "Ndërsa disa mund të japë një periudhë 29-minuta mospagimi, ju mund të ngarkohet komisionet e vonuara - ose për një ditë të plotë shtesë - në qoftë se ju të ktheheni në makinë e kaluara këtë dritare kohe", thotë Schlichter. Lejoni mjaft kohë në ditën që ju jeni kthyer makinën tuaj për të shmangur këtë tarifë shtesë.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar